3 nejčastější překážky na cestě ze závislosti

Moc dobře si vzpomínám, na jaké překážky jsem na cestě z té nejhorší závislosti narážela. Vlastně, narážela jsem na ně u každé závislosti, kterou jsem potřebovala vymazat ze svého života. Stokrát jsem šlápla vedle, abych po sto první došlápla přesně tam, kam jsem potřebovala.

Už jsem byla zoufalá, protože mě ty překážky hodily vždy zpět. Nevěděla jsem, co všechno mě na té cestě může potkat, a tak jsem zkoušela a zkoušela, dokud jsem tu cestu nepokořila.

Proto vám je v tomto článku sdělím, abyste se na ně mohli připravit.

Závislost na cigaretách, drogách, jídle, vztazích? Je to jedno. Překážky jsou stejné.

Takže jaké jsou ty nejčastější překážky, které potřebujete překonat?

1) Vaše okolí

Okolí mě manipuluje a strhává zpátky. Nezvládnu to.

Schválně tuto překážku píšu, jako první, protože vaše okolí je to, co se nutně musí změnit či eliminovat. Málokdy vaše okolí chápe vaše rozhodnutí, a i v dobré vůli vám vždy to, čeho se snažíte zbavit, podstrkují. Můžete narazit na věty typu: No tak, ještě jedna cigareta tě přece nezabije. Tak si se mnou ještě jednou dej a užijeme si, apod. Vaše okolí je ve chvíli vašeho rozhodnutí přestat, to nejrizikovější.

Jak jsem to dělala já? Hledala jsem na internetu spolužáky ze základní školy, kteří neměli s touto etapou nic společného. Hledala jsem aspoň někoho, kdo by se mnou občas zašel na kávu a začínala jsem žít život jinak. Povedlo se.

2) Nuda / příliš volného času

No jo, ale čím mám teď zaplnit volný čas. Mám zase chuť!

Máte volný čas a přemýšlíte, co budete dělat? Ano, také to znám. Když jsem se totiž oprostila od svého okolí, měla jsem najednou spoustu času na přemýšlení a nevěděla, čím ho zaplnit. Samozřejmě mě hned napadalo, že bych si dala cigaretu, nebo si rovnou dala další dávku drogy.

Je důležité se na tuhle překážku připravit. Co budete dělat, když vás toto napadne?

Jak jsem to dělala já? Hledala jsem si různé písničky na internetu a poslouchala texty, našla jsem zalíbení v osobním rozvoji. Pořídila jsem si knihu na čtení, šla jsem si občas někam zacvičit. Jela jsem na brusle, na výlet, výšlap, apod.

3) Problém / řešení nepříjemné situace

Co když budu potřebovat řešit problém? Neumím to řešit jinak.

Byla jsem zvyklá utápět se ve svých nevyřešených problémech kouřením trávy, pitím a braním drog. Vždy mě to na chvilku dostalo mimo realitu a já byla aspoň na tu chviličku spokojená. O to tvrdší byla realita, když jsem vystřízlivěla.

Jak jsem to dělala já? Když přišla krize, zavolala jsem kamarádce a sešla se s ní. O všem jsem jí řekla a hledaly jsme řešení. Existují ale i různé terapeutické skupiny, když se člověk nemá na koho obrátit.

Co z toho plyne?

Je důležité si uvědomit, co vás na cestě může potkat a připravit se na to. Vytvořit si náhradní plán v případě, že nějaká z nejčastějších situací nastane.

Musíte se s těmito překážkami poprat.

Pokud chcete, cesta ze závislosti existuje. Pokud ale nechcete, nemá to cenu. Životní vítězství je tady pro ty, kteří jsou odhodlaní tou trnitou cestou projít. Nebudu vám říkat, že to je med a procházka růžovou zahradou, ale cesta existuje! Je jen na vás, zda se rozhodnete ji projít.

Štěpánka Vernerová
Pomohu ti najít a uchopit tvé talenty. Vytvoříš si business, který bude originální a žádaný. Naučím tě prodávat a efektivně pracovat s energiemi, magií i záměry. Nastavíme tvou mysl na úspěch a vytvoříš si ziskové, stabilní podnikání. Autorka unikátního programu Earth Builder Business.
Komentáře

Přidat komentář