3 pilíře spokojené duše aneb jak pečovat o svou duši?

Jak pečovat o svou duši?

 

Stává se to velmi často, že spadneme do koloběhu života a probereme se za týdny a měsíce a ani nevíme, kam ten život utíká. Zjistíme, že jsme veškerou pozornost věnovali ostatním, jen ne sobě. Přitom TY jsi ten hlavní člověk, kterému bys měl věnovat pozornost.

Prosím, ZASTAV SE!

Zastav se a přemýšlej. Odpověz si na tyto otázky:

  1. Věnuješ alespoň jednou týdně sama sobě nějaký čas?
  2. Děláš pravidelnou duševní hygienu?
  3. Řídíš se dle svých rozhodnutích ve svém životě, vztazích, apod.?

Pokud alespoň jedna odpověď byla ne, doporučuji ti číst dále. Podíváme se na to, jak sama sobě můžeš opečovat dušičku tak, aby byla spokojená.

Tři pilíře spokojené duše:

1. VĚNOVAT ČAS SOBĚ

Žádné výmluvy. Prostě si zařiď čas pro sebe. Má to být jednou za týden, jednou za měsíc? Pracuj s tím, co máš a jak můžeš, ale dopřej si ten čas, ve kterém nebudeš muset pečovat o nikoho jiného a jen a jen o sebe. Dopřej si třeba výbornou kávu, nohy na stole a skvělou knihu. Dopřej si zdravý čaj, svíčku a hudbu. Dopřej si procházku v lese nebo cokoliv, po čem ty a tvoje duše toužíte. Dopřej si třeba opečování, kde bude tvá duše hýčkána ZDE. Čas o samotě tě zrelaxuje tak, že budeš mít do dalších hektičtějších dní plnou sílu. Nepodceňuj to! V čase o samotě můžeš přijít i na spoustu věcí o sobě samé. Dělej, co tě baví a přestaň se stavět na druhé místo. POSTAV SEBE NA MÍSTO PRVNÍ!

2. DUŠEVNÍ HYGIENA

Znáš ten pojem? Každý si duševní hygienu dělá jinak, ale já ti doporučím tu, kterou dělám já. Duševní hygiena slouží k tomu, abychom každý den mohli začít v souladu se sebou a nezatěžovalo nás nic z předešlého dne. Já duševní hygienu dělám večer. Pozn. Nemusíš jí dělat hned každý večer, stačí ji udělat, když je to potřeba a časem si z toho třeba udělat návyk.

Lehni si do postele a promítni si celičký den. Všechna svá rozhodnutí, své postupy, své činy. Jsou v souladu s tebou? Udělala jsi vše tak, jak jsi cítila, že bys to udělat chtěla? Nebo jsi kvůli něčemu naštvaná, smutná?

Pokud se objeví něco, s čím nejsi v souladu a štve tě to nebo mrzí, představ si tu situaci, chvilku ji měj před očima a pak si představ, jak na tvé tělo padají bílé třpytivé kapky světla a smývají tě od shora dolů. Takhle očistíš vše a do dalšího dne si neponeseš žádnou hořkost či pachuť předešlého dne.

3. PRAVDIVÉ VZTAHY

Autenticita, spokojenost a víra v sebe. To jsou slova, která mě k pravdivým vztahům okamžitě napadla. Vídáš se a komunikuješ s lidmi, se kterými chceš a přesně tak, jak chceš? Nebo se někde držíš zpátky a popíráš samu sebe?

Doporučuji pravdivé vztahy. Co to vlastně znamená? Na plno se ve vztazích projevovat přesně tak, jak to zrovna cítíš. Nemyslím tím, že když jsi naštvaná tak seřvat celou rodinu, ale jasně si vymezit hranice. Říct to, co považuješ pro sebe za důležité a stát si za tím. Věřit v sebe.

Pravdivé vztahy mají také dokonalý očistný účinek, a to především takový, že se pak minimalizují potřeby výrazné duševní hygieny, protože čím více budeš jednat v souladu se sebou, tím méně budeš potřebovat zasahovat jinak.

Můžeš si vymyslet metody své, každý jsme jedineční. Neboj se ale udělat něco pro sebe. Třeba si můžete ke mně poslat duši na opečování ZDE. Díky mojí energetické metodě ti totiž tyto tři pilíře (nebo nějaké jiné – tobě příjemné) půjdou snadno a díky mojí energii je začleníš do svého života přirozeně. Začneš automaticky dělat více věcí pro sebe a poposkočíš o další level sebelásky výš.

Je to metoda, která vznikla po sérii terapií, které dělám. Všimla jsem si, co moje energie s lidmi dělá a ona vyloženě pečuje o duše. Tak se mrkni SEM. 🙂

S láskou Štěpánka

Štěpánka Vernerová
Pomohu ti najít a uchopit tvé talenty. Vytvoříš si business, který bude originální a žádaný. Naučím tě prodávat a efektivně pracovat s energiemi, magií i záměry. Nastavíme tvou mysl na úspěch a vytvoříš si ziskové, stabilní podnikání. Autorka unikátního programu Earth Builder Business.
Komentáře

Přidat komentář